sokol stěhovavý

Ve čtvrtek 20. 4. 2017 nás navštívili sokolníci s dravci. Největší pozornost byla soustředěna především na sokola stěhovavého. Není to náhodou, vzhledem k tomu, že právě skol stěhovavý si vybral komín v Mladé Boleslavi a vyvedl zde svoje mláďata. Firma ŠKO-ENERGO umístila on-line kameru na komíně své teplárny a zároveň vytvořila pro sokolí rodinku zázemí. V současné době ve výšce téměř 200m hnízdí pár sokolů a již nyní můžeme sledovat 3 mláďata, která se vylíhla.

Jak se žije mladým sokolům

můžete sledovat na stránkách:  www.sko-energo.cz/cs/sokoli

Lidé, kteří dravcům rozumí - paní Věra Gilová a pan Daniel Dobrkovský velice mile, poutavě a zajímavě přiblížili dětem život sokola stěhovavého.

Již ráno před budovou školy se žáci mohli nechat vyfotit se sokolem stěhovavým, popřípadě s maskotem.

Děkujeme paní Ing. Aleně Najmanové z firmy ŠKO-ENERGO, paní Věře Gilové, panu Danielu Dobrkovskému a dalším lidem, kteří se podíleli na této akci.