Exurze Zvířetice

Přišlo jaro a příroda se probudila, blíží se Velikonoce...Žáci z 5. třídy základní školy a z 1. ročníku střední školy se proto vydali na poutavou exkurzi za živými velikonočními zvířátky. V obci Zvířetice se totiž nachází Keramická dílna s nádhernou zahradou, která se právě v období svátků jara stává přechodným domovem malých kuřátek, kůzlátek, oveček a letos také malého býčka. Celoročně tam pobývá párek čápů a poštovní holubi. Cestou do těchto krásných míst děti navštívily také samotnou zříceninu Zvířetice, která se od obce Zvířetice nachází zhruba jeden kilometr. V Infocentru se poté všichni seznámili s historií zříceniny, která nebyla vždy pouze hradem, ale kdysi také zámkem. Kromě všech těchto zážitků byly děti nadšené z cestování vlakem:-)