"V lese"  - karneval

 

Hlásí se Trpaslík ...

…určitě už jste byli někdy v lese, ale v tom našem – kouzelném, přímo karnevalovém, jste asi ještě nebyli. Tak prosím, zvu vás na návštěvu:

Karneval zahájil pěvecký sbor Tóníček. Zazpíval o mravenečcích, datlu a navodil tím tu pravou atmosféru.

Děti ze speciálních tříd nám předvedly živý obraz lesa… byly tam různé stromy a houby, lesní bytosti, jako víly a taky jáááá trochu větší Trpaslík :-) , lesní živočichové a křišťálová studánka… tam, kde nejhlubší je les... Přišel i hajný - lesa pán!

Prvňáčci a druháčci vystoupili na písničku od pana Svěráka „ Když na les padá sníh". Zatančili příběh o tom, jak má paní nadlesní v zimním období strach o zvířátka. Jak jim plete svetry, ponožky a čepice. Děti vystupovaly jako sněhové vločky, zajíčci a hajní.

Třeťáčci tančili na písničku „V jednom lese na pasece“,  jako lesní pohádkové bytosti....

A u toho pěkně vzadu skotačil kdo? No přece vlk a Karkulka z pohádky O Karkulce.

Čtvrťáci se představili jako datlové, ti černí ptáčci s červenou čepičkou, kteří léčí nemocné stromy podle písničky pana Svěráka. Všem předvedli, jak dobře se ten pan doktor „Datel“, lékař všech stromů o své pacienty stará.

Děti pátých tříd zatančily efektní motýlí tanec, který naprosto uchvátil všechny přítomné…. Nejen překrásnými barevnými motýlími křídly a úžasnými ladnými motýlími kreacemi, ale také akrobatickými kousky tří motýlích děvčat…. a to byla tedy podíváná! Obecenstvo volalo bravóóóó…. A já taky !

Celým karnevalem nás provázela paní vychovatelka, která se starala o hudbu a nádherně nám zpívala.

Tak to všechno se dělo letos na karnevale… a bylo to moc prima. Bylo to poučné a krásné… Chtělo se mi plakat, ale nevím, jestli to vůbec trpaslíci umí?!

                                               Tak zase příští rok na karnevale… ahóóój Váš

        Trpaslík

foto Karneval