Školní rok 2021-2022

 

Závěrečné zkoušky 2022

Ve dnech 1. 6. a 2. 6. 2022 proběhly v praktické škole závěrečné zkoušky.

Fotogalerie

 

Školní výlet PŠ

V letošním školním roce se celá praktická škola společně vydala vlakem na výlet do Poděbrad. Projeli jsme se parníkem k soutoku Cdliny a Labe, v zámeckém parku jsme si prohlédli barevná srdíčka, dali si zmrzlinu, nakoupili oplatky, prošli se po kolonádě a šťastně se vrátili domů.  

 

Fotogalerie

 

 

Velikonoce 2022

 

1.D - oslava narozenin

Fotogalerie

 

2.D - vaření a ruční práce

Fotogalerie

 

Vánoční besídky praktické školy

 

Narozeniny ?

Dobrý důvod k oslavě !!! - 1.D
 

Fotogalerie

 

Vánoční vaření 1.D

Vánoční vaření 3.D

 

Vánoční pečení 2.D

 
 

Vánoce 4.D 2021

Vánoce 2.D 2021

Studenti 2. D připravili v nové kuchyňce slavnostní vánoční pokrm.

Fotogalerie

 
 

1. D - Ikebana

Noví žáci 1. D se úspěšně zapojili do tvorby podzimní dekorace.

Fotogalerie

 
 

Nová školní kuchyňka

5. 10. 2021 byl zahájen provoz nové školní kuchyňky, která bude převážně sloužit k nácviku kuchařských dovedností studentů střední školy praktické.
Novou kuchyňku studenti ukázali svým blízkým a zaměstnancům školy, pro které si připravili malé pohoštění.

Fotogalerie

 
 
 

Školní rok 2020-2021

 
Vánoční besídka 1.D a 3. D
 

Fotogalerie

 
Vánoční tvoření  1.D a 2.D
 

Fotogalerie

 

Podzimní dekorace a příprava pokrmů 3. D

Fotogalerie

 

PROSTŘENO

 

V týdnu od 14. 2. do 28. 2. 2020 proběhl na naší střední škole projekt Prostřeno. Společným tématem byly těstoviny. Žáci připravili studené i teplé pokrmy a  vařili s chutí. Velmi se jim líbila ochutnávka. Hodnocení všech pokrmů bylo vysoké.

Mgr. Šárka Nováková a Mgr. Blanka Eliášová

 

Fotogalerie

 

Milí studenti,

máme za sebou předposlední rok studia. Pokusím se ho krátce zrekapitulovat. Vím, že každý z vás pracoval tak, jak mu schopnosti a dovednosti dovolily. Občas se v kolektivu objevily malé neshody, ale snad jsme je zvládly a jednou už budou jen vteřinovou vzpomínkou. Troufám si tvrdit, že pozitivních zážitků bylo mnohem více. Třetí ročník je přelomový. Každý, a tím myslím opravdu vás všechny, jste velmi dobře zvládli praxi v obchodě. Ve škole jste pracovali, jak nejlépe jste uměli, a toho si velice cením. Ve 4. ročníku se budeme připravovat na závěrečné zkoušky a pak už bude jen a jen na vás, jak všechny získané vědomosti a dovednosti, které jste si během studia osvojili, využijete v dalším životě. Přeji vám příjemné prožití vašich posledních prázdnin a už teď se na vás těším.

Mgr. Ilona Štrobachová

třídní učitelka

 

Vážení rodiče, milí žáci.
Přejí Vám do roku 2019 mnoho
úspěchů, životního optimismu, elánu a zdraví.
 
Mgr. Ilona Štrobachová tř. uč. 3. D
 
 

 

PRAXE

Vážení rodiče, je to tady.....

v letošním školním roce 2018 - 2019 jsme začali chodit na praxi. Díky úsilí naší paní ředitelky Mgr. Ivany Pacovské a velké vstřícnosti vedení Penny Marketu zastoupeného Bc. Olgou Falbr jsme začali pracovat v obchodě v Mladé Boleslavi.

Děti Vám jistě vyprávěly s jakým očekáváním a obavami, zda vše zvládneme, jsme šli poprvé do obchodu. Dnes už víme, že jsme se nemuseli ničeho obávat.

Můžete být na vaše syny a dcery náležitě hrdí. K práci se postavili s velkou zodpovědností a chutí.

Lidé v obchodě se na ně obracejí s žádostí o pomoc a oni jsou vždy milí a ochotní. Doufám, že jim chuť a nadšení vydrží a budu moci na konci roku říci: "Byli jste skvělí, pracovití, ochotní a milí a já jsem pyšná, že mohu být u vaší nové zkušenosti s vámi a snad vám i trochu pomoci.

tř. uč. 3. D -  Mgr. Ilona Štrobachová

 

Fotogalerie

 
 
 
 

Vánoce 2017

 

Vážení rodiče,

přeji Vám příjemné prožití vánočních svátků,

mnoho zdraví

a trpělivosti v novém roce.

Mgr. Ilona Štrobachová tř. uč. 2. D

 

Střední škola praktická - dvouletá

 

Ve školním roce 2016/2017 jsme otevřeli 1. ročník Střední školy praktické - dvouleté.

Naším cílem je především připravit žáky na vstup do praktického života. Učíme se vařit, prát, žehlit a současně obsluhovat přístroje, které nám práci v domácnosti ulehčují.

 V dílně aranžujeme, učíme se zacházet s různým druhem materiálu (drát, vlna, látky, přírodní materiál), na jaře nás čeká práce na zahrádce.

 Máme nově vybavenou pracovnu, kde si můžeme posedět, probrat to, co nás pálí a společně rozhodovat o důležitých tématech.

 Zdokonalujeme se ale i v matematice, českém jazyku, učíme se o rodině, státu, kamarádství, přátelství, lásce.

 Máme před sebou ještě mnoho práce, ale věříme, že společnými silami vše zvládneme, protože naši žáci jsou zvídaví a pracovití.

 

2016/2017

Vážení rodiče, milí studenti !

Máme za sebou první ročník střední praktické školy. Dovolím si napsat, že byl pro nás úspěšný, plný nových zkušeností, vědomostí a zážitků.                                   

Ve třídě panovala výborná komunikace. Potkaly nás i drobné nesnáze, ale troufnu si napsat, že jsme se s nimi statečně poprali. Přeji Vám všem úžasné prázdniny a těším se na září 2017, kdy se jistě všichni sejdeme a pustíme se s chutí do nových výzev.  

 Mgr. Ilona Štrobachová třídní učitelka